شما اینجا هستید
دانستنی های ساختمان » آشنایی با انواع اسپیسر پلاستیکی میلگرد و مزایای آن

نمونه ای از اسپیسر میلگرد

اسپیسر پلاستیکی میلگرد از جمله ابزارهای ساختمانی پرکاربرد و مهم است. این وسیله به بهترین شکل قادر است فضای بین میلگرد و قالب را تامین نماید. مهم ترین و اصلی ترین هدف از نصب این وسیله در کارهای ساختمانی جلوگیری از خوردگی و از بین رفت میلگرد می باشد. به جرات می توان گفت استفاده از این ابزار ساختمانی پرکاربرد در جاهایی که امکان رخ دادن  زلزله بسیار بالا است و همچنین در محیط های مرطوب و نمناک امری ضروری به شمار می آید. در واقع این نوع اسپیسر پلاستیکی نقش بسیار مهمی را در افزایش عمر سازه های بتنی ایفا می کند چرا که یک پوشش بسیار کاملی را برای بتن به وجود می آورد،  از اینرو مانع از خراب شدن آن می شود.

آشنایی هرچه بیشتر با مزایای اسپیسر پلاستیکی میلگرد

امروزه استفاده از اسپیسر پلاستیکی میلگرد مزایا و قابلیت های بسیار زیادی را به دنبال دارد. در واقع استفاده از این نوع اسپیسر نسبت به مدل های بتنی و فلزی از رواج بیشتری برخوردار می باشد زیرا دارای قیمت پایین تری است. در واقع انتخاب و استفاده از این نوع اسپیسر از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین به دلیل اینکه وزن آن ها سبک بوده به راحتی قابل جابجایی هستند.

از اینرو برای اجرا به نیروی انسانی کم تری نیاز داشته و به سرعت بسیار بالایی قابل اجرا است. از دیگر مزایای استفاده از اسپیسر پلاستیکی میلگرد این است که یک پوشش یکپارچه ای را بر روی سطح آرماتورها به وجود می آورد. همچنین این ابزار به دلیل داشتن حفره های تو خالی در ساختار خود به صورت کامل بتن را درگیر نموده و مانع از جابجایی میلگردها خواهد شد. از دیگر قابلیت ها و مزیت های این نوع اسپیسر وجود قفل کن در آن می باشد.

آشنایی با انواع اسپیسر پلاستیکی میلگرد

در حالت کلی اسپیسرها با توجه به مواد به کار رفته در آن ها به سه نوع بتنی، فلزی و پلاستیکی تقسیم شده اند. که هرکدام از مزایا و قابلیت های خاصی برخوردار هستند. اما بهتر است بدانید که اسپیسرها با توجه به اندازه میلگرد و نوع تکیه گاه آن دارای انواع مختلفی همچون دیواری، کفی و دو شبکه هستند. لازم به ذکر است که اسپیسر دیواری خود شامل انواع  اسپیسر  های ویل فیکس، اسپیسر کیج فیکس و اسپیسر ویل سان می باشد. همچنین اسپیسر پلاستیکی میلگرد کفی خود دارای انواع مختلفی همچون  اسپیسر هارد فیکس، اسپیسر ماکس فیکس، اسپیسر مینی فیکس، اسپیسر ساید فیکس و اسپیسر یوفیکس است.
از طرفی اسپیسرهای دو شبکه مقاومت بسیار بالایی داشته به گونه ایی که قادر هستند به اندازه ۳۰۰ کیلوگرم بار را به خوبی تحمل نمایند.  جالب است بدانید که این نوع اسپیسرها از دو قسمت مادگی و نری تشکیل شده اند که باید براساس  ضخامت سقف انتخاب شوند. براساس تحقیقات و معیارهای استاندارد بهتر است در هر متر مربع  از ۴ اسپیسر دو شبکه استفاده شود. لازم به ذکر است که این نوع اسپیسرها در کف های دومش و دال های بتنی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده هستند.

نمونه ای از اسپیسر میلگرد

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران