سرمايه گذاري


 ماموریت اصلی شرکت ستاره عمران زمین، مشخصاٌ سرمایه‌گذاری در حوزه احداث پروژه‌های بزرگ ساختمانی با کاربری‌های تجاری، اداری، اقامتی و... تعریف شده است. شرکت فعالیت‌های خود را با تمرکز بر سرمایه‌گذاری در رابطه با اجرای پروژه‌های ساختمانی دنبال کرده و کوشیده است تاشاخص‌ترین و اثربخش‌ترین سرمایه‏ گذاری و مشارکت در حوزه ساخت‏ وساز را انجام دهد. در این زمینه، گسترش قطب‏ های کسب وکار از طریق جذب و توسعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های متمایز، بمنظور ایجاد ارزش افزوده برای تضمین منافع سرمایه‌گذاران یکی از رویکرد های اصلی شرکت محسوب می گردد. ضمن اینکه موضوع  مسوولیت‌های اجتماعی (ارتقای سطح دانش ساختمان کشور و افزایش آسایش محیطی هموطنان) نیز در کنار تامین سود مورد انتظار همواره مورد توجه مدیران این شرکت قرار داشته است .

افزایش بازده سرمایه‌گذاری از طریق افزایش نرخ بازگشت سرمایه، کاهش دوره بازگشت و مدیریت ریسک، کاهش قیمت تمام شده، ارتقای مستمر کیفیت و سرعت طراحی و اجرا، توسعه مدل‌های فروش، افزایش رضایت مشتریان، صرفه‌جویی حداکثری در مصرف منابع و کاهش و پیشگیری از آلودگی محیط‌زیست از جمله اهدافی است که  شرکت در فعالیت های خود در بخش سرمایه گذاری پیگیری می نماید .

به باور مدیران  شرکت، سرمایه‌گذاری موفق، مستلزم آشنایی کامل و جامع سرمایه‌گذار با تمامی مراحل آن است. به عنوان مثال، مرحله مطالعات بازار  باید به صورت دقیق از طرف صاحب پروژه پیگیری و انجام شود؛ زیرا نقشی بسیار مهم و اثرگذار در تعریف و موفقیت یا شکست پروژه دارد. در مرحله مطالعات بازار باید حجم و کشش تقاضا، بررسی رقبا، مکان‌یابی، اندازه پروژه، نوع کاربری‌ها، حجم سرمایه‌گذاری و تهدیدها و فرصت‌هایی که برای پروژه وجود دارد، به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و براساس نتایج این مطالعات، مدل‌های تامین مالی مورد استفاده در پروژه تعریف شود. چرا که معمولا پروژه‌های ساختمانی از مرحله طراحی به بعد،ظرفیت جذب سرمایه پیدا می‌کنند.

حجم و اندازه، قابلیت‌های طراحی، توجیه اقتصادی، موقعیت شهری، نتایج مطالعات بازار و تحلیل تقاضا مهم‌ترین معیارهای این شرکت جهت ورود و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های پیشنهادی است.

در این راستا برآوردهای دقیق از هزینه‌های سرمایه‌گذاری، آنالیز ریسک‌ها، برنامه زمان‌بندی سرمایه‌گذاری، نحوه تامین منابع، میزان جذابیت پروژه در جلب سرمایه‌گذار، میزان بازدهی سرمایه‌گذاری و نرخ بازگشت سرمایه  از جمله عواملی هستند که در تصمیم‌گیری نهایی شرکت ستاره عمران زمین برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها تاثیر می‌گذارند.

بدیهی استارزیابی و امکان‌سنجی در حوزه‌های فنی، مالی و اقتصادی این امکان را در اختیار شرکت قرار می‌دهد تا با آگاهی کامل و درنظر گرفتن چشم‌اندازی مشخص جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها اقدام کند.

به طور کلی سیاست شرکت این است که از ایجاد پروژه‌هایی که مطالعات پایه آن‌ها ضعیف است جلوگیری کند. بنابراین، تا زمانی که مطالعات دقیق بازار انجام نشود و تقاضا و خواسته‌های مشتریان شناسایی نشود از سفارش کار به مهندسان مشاور جلوگیری خواهد شد.

شایان ذکر است ، شرکت ستاره عمران زمین بمنظور افزایش ضریب بازگشت سرمایه و کاهش ریسک، فرآیند مطالعات بازار و تحلیل تقاضا را برای همه پروژه‌ها در دستور کار قرار داده و طبق یافته‌های این مطالعات، اقدام به سرمایه گذاری و سفارش پروژه به مهندسین مشاور می‌کند. به باور مدیران شرکت،  انتخاب، سازماندهی و مدیریت مشاور، پیمانکار و دستگاه نظارتی از وظایف کارفرما بشمار می آید.

در حال حاضر سرمایه گذاری در پروژه‌های تجاری، مراکز خرید و مجموعه‌های اداری و اقامتی از اولویت‌های کلان سرمایه‌گذاری شرکت ستاره عمران زمین  بوده و  امید است با این اقدامات چرخه اقتصاد کشور و صنعت ساختمان کشور فعال‌تر و شکوفاتر شده و حرکت شرکت به سوی تصاحب ظرفیت‌های بالقوه بازار ساختمان کشور با شتاب بیشتری ادامه یابد .

 

 


با ما در تماس باشيد

برای سوالات عمومی خود با ما تماس بگیرید.

در تمام نقاط دنيا

دفتر مركزي تهران درخواست همكاري