شما اینجا هستید
اخبار عمرانی » خودکفایی در پروژه های عمرانی

محمد اسلامی با اشاره به اینکه کشور در پروژه های راه سازی و عمرانی کاملا به خودکفایی رسیده است، تاکید کرد: تحریم ها هیچ تاثیری بر طرح های راه و شهرسازی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران؛ محمداسلامی ، در حاشیه افتتاح چندین پروژه راه سازی مازندران  اظهار داشت: دولت در سال های اخیر با استفاده از ظرفیت های داخلی پروژه های حوزه راه و شهرسازی را به سطح موفقی از خوداتکایی و خودکفایی رسانده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی پروژه های کشور عملیاتی است، افزود: سیاست دولت حداکثر استفاده از شرکت ها، متخصصین داخلی برای پیشبرد پروژه های عمرانی می باشد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در هیچکدام از پروژه های راه و شهرسازی به خارج از کشور احتیاجی نداریم و تمامی برنامه ها توسط متخصصان و پیمانکاران داخلی در حال پیشبرد است.
اسلامی تاکید کرد: تجربه چهار دهه انقلاب به ما آموخته که هیچگاه نمی توانیم در تحقق برنامه های عمرانی خود به کشورهای دیگر اطمینان کنیم و باید برپاهای خود بایستیم.
به گفته او دولت تدبیر و امید نیز از همین تجربه تاریخی استفاده کرده است و در هفت سال اخیر با اتکا به نیروهای داخلی و جوانان تمامی پروژه های شهرسازی را عملیاتی و بسیاری را نیز بهره برداری کرد.
وزیر راه و شهرسازی با بی اثر دانستن تحریم ها در ممانعت از تحقق برنامه های عمرانی، گفت: حتی تحریم های مویرگی و ظالمانه نیز نتوانسته و نخواهد توانست مانع برنامه های ما شود.
اسلامی اظهار داشت: چنانچه نیازی هم در کشور وجود داشته باشد که در داخل تامین نشود نیز با اتکا به متخخصصان و دانشگاه ها و مراکز علمی کشور تامین و آن نیاز برآورده خواهد شد همانطور که تا کنون چنین شده است.
وی تاکید کرد: سخت تر شدن تحریم ها ما را در خودکفایی مصمم تر و توان و کشف ظرفیت های داخلی را نیز قوی تر خواهد کرد.

منبع :برنانیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران