شما اینجا هستید
دانستنی های ساختمان » سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب سطحی است که زیر سقف اصلی قرار می گیرد و به آن متصل می شود و کاربرد ها و مزایای فراروانی رادارا می باشد و می تواند متناسب با سلیقه ی شما از متریال گوناگون تهیه شده باشد. قابلیت نورپردازی در اشکال مختلف در آنها مزایای مهمی محسوب می شود و کمک فراوانی به تغییر دکوراسیون منزل و محل کارتان می کند.
سقف های کاذب با متریال مختلف در ایران موجودند از جمله آن ها سقف هایی از جنس گچی، پلاستر پاریس، روکش چوب، ورقه های AC، تخته فیبر، چوب، شیشه، فلز، چرم مصنوعی، پلی‌استایرن، پلی‌وینیل کلراید و … می باشد.

مزایای مهم و قابل توجه سقف های کاذب

از جمله مزایای مهم و قابل توجه سقف های کاذب به شرح زیر است :

  • ایجاد سقفی کوتاه تر در خانه هایی که سقف بسیار بلندی دارند و با کم شدن ارتفاع سقف خانه حجم اتاق گرم کردن خانه بسیار راحت تر صورت می گیرد و تهویه راحت تر است، بنابراین در انرژی در هزینه ها صرفه جویی می کند.
  • سبک سازی در سازه ها بخصوص برج ها بسیار کارامد است.
  • از تابش مستقیم افتاب در ساختمان ها به طور مستقیم با سقف خانه جلوگیری کرده بنابراین دمای خانه بالا نمی رود.
  • فضایی برای پنهان کردن کابل های برق یا لوله کشی و سایر تاسیسات زیر ساخت و هم چنین دسترسی آسان به این تاسیسات از مزایای مهم محسوب می گردد و به میزانی در برابر زلزله مقاوت خوبی نشان می دهد.
  •  بدلیل ایجاد فاصله بین سقف کاذب و سقف اصلی در ساختمان هاو آپارتمان ها صدا کمتر به سایر طبقات منتقل می گردد و با اتصالات انواع نور های میتوان نورپدازی متنوعی ایجاد کرد.

معایب سقف کاذب

از معایب سقف کاذب به کوتاه کردن سقف و همچنین نیاز به نگهداری تمیز کردن آن می توان اشاره کرد که باید دقت لازم انجام شود.

سقف کاذب

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران