شما اینجا هستید
دانستنی های عمران » فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

همانطور که در مقالات دیگر بررسی کردیم فوق روان کننده های بتن از افزودنی های پرکاربرد در صنعت ساختمان به حساب می آیند. دسته ای از این افزودنی ها، فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات است که بسیار محبوب و پر استفاده در میان مهندسان ساختمان شناخته شده است. در این مقاله قصد بر آن داریم تا بتوانیم به سوالات پرکاربرد در خصوص این دسته از فوق روان کننده ها پاسخ دهیم.جهت اطلاع از قیمت فوق روان کننده بتن پلی کربوکسیلاتی به سایت کپکو مراجعه بفرمایید.

فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

ویژگی فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات

مواد تشکیل دهنده پلی کربوکسیلات الکل متیل و اتیلن اپوکسید می باشد. از ویژگی اصلی این فوق روان کننده میتوان به کاهش میزان بالای آب بتن اشاره نمود بطوری که آب کمتری بتن نیاز دارد و میزان آب را کاهش خواهد داد.

از خاصیت کربوکسیلات ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. ترکیب تشکیل دهنده پلی کربوکسیلات عمدتا عبارت است از:

  • پلی اتر مونومر HPEG-2400

این مطلب را هم بخوانید: بررسی ویژگی‌های فوق روان کننده پلی کربوکسیلاتی

همانطور که گفته شد این فوق روان کننده بتن به عنوان یک کاهنده آب در دوز کم مورد استفاده قرار میگیرد و در برابر زنگ خوردگی دارای کیفیت بالایی خواهد بود.همینطور میتوانید راجع به فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اطلاعات تکمیلی بیشتری در سایت راهنمای ساخت و ساز مطالعه کنید.

از ویژگی های مهم دیگر افزودنی فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات، استفاده از این افزودنی هزینه های تولید را کاهش می دهد، از میزان مصرف آب مقدار قابل توجهی کم میکند، اصطحکام دیوارها و مواد بتن را افزایش میدهد، و در آخر موجب کاهش ترک خوردگی در سازه بتن خواهد شد.

از مواد پلی کربوکسیلاتی با ترکیبات مختلفش در صنایع دیگر نیز استفاده میشود، از جمله ساخت انواع و اقسام مواد شوینده و افزودنش به مواد صنعتی و پر استفاده در بتن. این ماده برای بتن بیشتر نقش روان کننده و کاهنده آب را دارا میباشد. و برای ساخت بتن هایی تخصصی تر از آن استفاده می گردد. افزودنی های بر پایه پلی کربوکسیلاتی دسته های دیگری از انواع افزودنی بتن را نیز شامل مبشود، شما میتوانید با مطالعه مقاله فوق تخصصی روان کننده بتن چیست؟ از سایت کپکو در این زمینه مطالعه گسترده تری را داشته باشید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران