شما اینجا هستید
دانستنی های ساختمان » ملات خشک چیست؟

ملات خشک ترکیبی است از سیمان و سنگدانه و مواد افزودنی شیمیایی می باشد و براساس محصول موردنظر درصد ترکیبشان متفاوت است .

ملات خشک مزازیا فراوانی دارند ازجمله:

  • عدم هدر رفت سیمان و به علت اینکه در کارخانه تحت کنترل کیفیتی قرارگرفته و ازنظر سرعت و ارتقای کیفیت  به علت نظارت دقیق درسطح بالایی است.
  • مقاومت دربرابر ضربه و چسبندگی بالایی دارد.
  • به علت عدم حمل و نقل و نگه داری ازنظر اقتصادی بسیار به صرفه است.
  • ملات خشک در کارخانه تولید شده و به صورت پک به ساختمان انتقال داده می شود.

روش اول(روش سنتی)

در روش سنتی میزان ترکیبات به درستی مشخص نیست و محصول نیز کیفیت چندانی ندارد و سبب کمتر شدن عمر سازه می گردد، در روش اول انواع مواد اولیه به صورت جداگانه به محل کارگاه ساختمانی حمل می شوند و در آنجا به صورت سنتی و نادقیق با یکدیگر ترکیب می شوند همچنین سرعت پایین اجرا و هزینه پرسنل زیاد است و مورد استفاده قرار می گیرند، اما ملات خشک به دلیل مزایای بالایی که دارد و سهولت مصرفش  اندودهای داخلی یا بیرونی ساختمان انواع ملات های بنایی کف سازی متنوع است .تولید کننده ها باید روش ساخت مدت زمان مخلوط کردن نوعه کاربرد شامل مقدار آب لازم برای دستیابی به روانی مورد نیاز، عمر کارایی، نحوه اختلاط (دستی یا مکانیزه را قید نماید)

روش دوم(ملات تر)

روش دوم که به نام ملات تر شناخته می شود، ملات ها در کارگاه هایی با مخلوط کردن مواد اولیه تهیه می شوند و این ملات ها قبل از حمل به سمت کارگاه های ساختمانی تحت نظر آزمایشگاه کنترل کیفیت کارگاه سازنده ملات تر است. این روش برای استفاده در حجم های بالا مقرون به صرفه است و معمولا در ساخت پی ساختمان ها، ستون ها، سقف بکار می رود . در این روش میکسرها وظیفه حمل ملات را برعهده دارند. مشکل دیگر این روش آن است که می بایست فاصله پر کردن میکسر تا استفاده در محل کارگاه ساختمانی کم باشد (حدود یکساعت) تا خاصیت های ملات تر از بین نرود و ملاتی استاندارد مورد استفاده قرار گیرد، ولی در شهرهایی مانند تهران که ترافیک زیادی دارد رعایت این شرط بسیار مشکل است و یا در بسیاری از شهرها و به ویژه روستاهای کشور ایران کارگاه ساخت ملات با محل ساخت ساختمان از نظر زمانی و مکانی اختلاف زیادی داشته باشد که عملا استفاده از ملات تر را غیر عملی می سازد.

روش سوم(ملات خشک)

در روش سوم که به ملات خشک معروف است مواد اولیه در کارخانه تحت نظارت های دقیق پیمانه و با یکدیگر ترکیب می شود و تحت نظارت های دقیق قرارگرفته و بصورت خشک در پاکت و یا فله با پر کردن سیلو تولید شده و در محل کارگاه به هر مقدار مورد نظر با نسب معین  از آب ترکیب می شود و بکار گرفته می شود.

ملات خشک

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران