شما اینجا هستید
دانستنی های ساختمان » میلگرد چیست؟

میلگرد از آلیاژها و درجه های مختلفی از فولاد ساخته شده است و با پشته هایی ساخته می شود تا که به راحتی به آن ها چسبیده شود. میلگرد از جنس استنلس استیل در برابر زنگ زدگی مقاوم است و اغلب در ساخت ساختمان ها و در راه های بتونی ریخته شده مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف از استفاده میلگرد در بتن

قدرت

بتن ریخته شده بسیار قوی است و تحت فشار بسیار خوبی عمل می کند ، اما هنگامی که فشارهای تنش بر روی آن قرار می گیرد ، می تواند شکست بخورد. به عنوان مثال ، اگر یک تیر بتنی فقط در دو انتهای آن پشتیبانی شود ، وسط در معرض تنش  قرار خواهد گرفت. با تقویت بتن با میله های تقویت شده فولادی یا میلگرد ، می توان این استرس را تسکین داد. میلگرد تنش را جذب می کند و از این طریق مانع از ترک خوردگی یا شکستن بتن می شود.

کاهش ضخامت

میلگرد همچنین می تواند ضخامت بتن را که بر روی سطحی مانند مسیرهای رانندگی یا کف گاراژ ریخته می شود را کاهش دهد. بسیاری از مخلوط های مختلف مانند خاکستر و سنگدانه ها برای تولید بتن به سیمان اضافه می شوند و همه این ها به ضخامت دال بتونی اضافه می شود. در هنگام استفاده از میلگرد در بتن ، میله های فولادی استحکام خود را به مخلوط اضافه می کنند و امکان استفاده از تخته باریک تر بتن را می دهند.

مزایای استفاده از میلگرد

اضافه کردن میلگرد به بتن فواید زیادی دارد. میلگرد قبل از ریختن بتن به راحتی قابل نصب است. به دلیل خاصیت شکننده بودن آن ، به کاهش ترک خوردگی و شکسته شدن در بتن کمک می کند. میلگرد قدرت بتن را فراهم می کند و در خریداران نیز پس انداز می کند زیرا صفحات بتونی ، بلوک ها یا ساختمان طولانی تر خواهد بود. دلایل استفاده از میلگردبیشتر پیمانکارانی که از بتن استفاده می کنند می دانند که با گذشت زمان دچار شکستگی خواهد شد. آن ها همچنین آگاه هستند که میلگرد از جنس استنلس استیل استحکام لازم را می بخشد و با جذب و توزیع کششی که در هنگام بتن منبسط می شود و به دلیل تغییرات آب و هوایی بتن ریزی می شود ، به حمایت از سازه بتونی کمک می کند.

میلگرد

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران