شما اینجا هستید
دانستنی های عمران » روش مصرف ضد یخ بتن

آیا شما نیز به دنبال بررسی مهمترین روش مصرف ضد یخ بتن در سازه های بتنی خود هستید؟ می دانید که چه آیتم هایی در روش مصرف ضد یخ بتن، می توانند تاثیرگذار باشند؟ از شما می خواهیم که با حوصله و دقت بالایی، مقاله درج شده در وب سایت شرکت پیش روی خود را، همراهی کنید تا از این طریق به مهمترین اطلاعات مورد نیازتان  از جمله قیمت فروش ویژه خرید ضد یخ، دست پیدا نمایید.

ضد یخ بتن

استفاده از ضدیخ بتن در فصل زمستان

بتن ریزی در فصل زمستان و روزهای سرد و یخبندان آن، از مهمترین چالش ها و معضلات مربوط به بسیاری از ساخت و سازهای بتنی می باشد که بسیاری از کارفرمایان و مهندسان با آن، روبرو هستند. توجه داشته باشید که تنها و اصلی ترین راه غلبه بر سرما زمستان و انجام عملیات بتن ریزی، استفاده از ضد یخ بتن می باشد به طوری که امروزه در تمام ساخت و سازهای بتنی، جهت پاشش بتن و عملیات بتن ریزی، از باکیفیت ترین و متنوع ترین انواع ضد یخ بتن، استفاده می شود. شما هم می توانید با توجه به زمان دقیق بتن ریزی مدنظرتان، ایده آل ترین و مقاوم ترین انواع ضد یخ را، تهیه نموده و آن را مورد استفاده قرار دهید. پیشنهاد می شود که خرید ضد یخ بتنی مورد نیاز خود را، از وب سایت ها و فروشگاه های معتبری انجام دهید.

 

همچنین مهمترین علل استفاده از ضدیخ بتنی، عبارتند از:

 • افزایش گرمازایی در سازه های بتنی
 • افزایش میزان مقاومت اولیه مربوط به سازه های بتنی
 • کاهش نقطه مربوط به انجماد بتن
 • تسریع در گیرش بتن

استفاده از ضد یخ های بتنی در سازه های بتنی، می تواند مزایای بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که شما می توانید جهت آشنایی با مزایای مربوط به ضد یخ بتن، از وب سایت پیش روی خود، مقاله ی مربوط به این موضوع را، مورد مطالعه قرار دهید.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص ماده شیمیایی مذکور وجود دارد، روش مصرف ضد یخ بتن می باشد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد روش های مربوط به استفاده از ضد یخ بتنی، توضیحات بیشتری را، ارائه دهیم. با ما همراه شوید.

اصلی ترین مشخصه های مربوط به ضدیخ بتن

ضد یخ بتن

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از کارفرمایان به دنبال آشنایی با مهمترین و اصلی ترین روش مصرف ضد یخ بتن هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از خواص و مزایای مربوط به ضد یخ بتنی، بهره مند شوند. در نظر داشته باشید که در حین خرید و استفاده از ضد یخ بتن، به نوع آن توجه نمایید و سعی کنید ضد یخ هایی را در اولویت خریدتان قرار دهید که فاقد یون کلراید باشند.

اگر سازه ی بتنی شما از نوع غیر مسلح باشد، می توانید از ضد یخ های بتنی کلراید استفاده نمایید.

استفاده از ضد یخ های بتنی، در مناطق سردسیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و شما می توانید قبل از فرا رسیدن روزهای سرد زمستانی، ضدیخ های مورد نیاز خود را، تهیه کنید. همچنین امروزه شرکت های بسیار زیادی به دنبال تولید بهترین انواع ضد یخ بتنی هستند و کارفرمایان می توانند با بررسی دقیق مشخصه های مربوط به هر یک از انواع ضد یخ های بتنی موجود در بازار، یکی از بهترین این محصولات و ضد یخ ها را، خریداری نمایند. همچنین ضد یخ های بتنی در برخی از ویژگی ها و مشخصه ها، با یکدیگر وجه مشترک دارند.

مهمترین مشخصات مربوط به ضد یخ بتنی، عبارتند از:

 •  وزن متغیر
 • حالت مایع و پودری
 •  ضد یخ های مایع ای شکل به رنگ کهربایی هستند.
 • عدد قلیایی مربوط به ضد یخ بتن، ۵٫۱۰ – ۵٫۱۲
 • فاقد کلر و کلردار

پیشنهاد می شود که قبل از نهایی کردن سفارش مد نظرتان، در مورد مشخصه های مربوط به ضد یخ بتن مورد نیاز خود، اطلاعات تکمیلی را به دست آورید. اشاره به این نکته ضروری می باشد که تاریخ مصرف تمام ضد یخ های بتنی موجود در بازار، در حدود دو سال است و شما تنها به مدت ۲۴ ماه فرصت دارید تا از ماده ی شیمیایی مذکور استفاده نمایید. بنابراین در حین خرید و استفاده از ضد یخ بتنی مدنظرتان، به تاریخ مصرف آن توجه لازم را، داشته باشید.

جهت مطالعه کامل در ارتباط با چیستی و کاربرد محصول ضد یخ بتن میتوانید مقاله، ضد یخ بتن چیست و چه کاربردی دارد؟ مطالعه نمایید.

روش مصرف ضد یخ بتن

قبل از پرداختن به صحیح ترین روش مصرف ضد یخ بتن، لازم به ذکر خواهد بود که ضد یخ های پودری یا مایع، در آب به راحتی حل می شوند و شما می توانید جهت افزایش میزان خاصیت مربوط به ماده ی شیمیایی مذکور، آن را در مقداری آب حل نموده و سپس به ملات بتنی مدنظرتان اضافه کنید.

روش مصرف ضد یخ بتن

از مهمترین آیتم هایی که در خصوص روش مصرف ضد یخ بتن وجود دارد،عبارتند از:

 1. پخش یکنواخت و کامل، ضد یخ بتنی در ملات بتن
 2. سرعت بالا مخلوط کردن ضد یخ بتن در ملات

چرا که کوچکترین وقفه در این فرایند، می تواند سبب یخ زدگی قسمتی از ملات بتن شود. همچنین امروزه شرکت های تولید کننده ضد یخ بتنی، در تولید ماده ی شیمیایی مذکور، از نوعی مواد روان کننده استفاده می کنند که مواد روان کننده استفاده شده در ضد یخ یاد شده، سبب کاهش مصرف میزان آب و افزایش اسلامپ ملات بتنی می شود. همانطور که می دانید بتنی که آب کمتری را داشته باشد، از مقاومت و دوام بالایی برخوردار خواهد بود.

اگر شما نیز به دنبال بتن ریزی در روزهای سرد هستید، بایستی مراقبت ویژه ای را، از سازه ی بتنی خود داشته باشید چرا که کاهش آب مورد استفاده در ملات بتنی، فرایند مربوط به واکنش هیدراسیون سیمان را، با یک سری از چالش ها روبرو خواهد ساخت. از سوی دیگر شما نمی توانید رطوبت لازم و کافی را به سازه ی بتنی اجرا شده، برسانید به همین دلیل توصیه می شود که در خصوص روش های نگهداری و مراقبت از سازه ی بتنی خود، با مهندسان خبره در این زمینه، مشورت نمایید.

درصد و مقدار مصرف ضدیخ بتن

یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص روش مصرف ضد یخ بتن وجود دارد، میزان و درصد مصرف ضدیخ بتنی در ملات های بتنی می باشد. توجه داشته باشید که میزان و مقدار مصرف ماده ی شیمیایی در ملات های مذکور، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است به طوری که اگر به مقدار و درصد استفاده از ضد یخ بتن، توجه لازم را نداشته باشید، ممکن است مشکلات بسیار زیادی را حین بتن ریزی مشاهده نمایید.

همچنین آیتم ها و مولفه های بسیار زیادی وجود دارد که در میزان و درصد مصرف ضد یخ بتنی، تاثیرگذار می باشند و شما می توانید با توجه به مولفه های یاد شده، به میزان دقیق، از ضد یخ بتنی استفاده کنید. مهمترین مولفه های تاثیرگذار در میزان مصرف ضد یخ بتنی، عبارتند از:

 • شرایط اقلیمی مربوط به منطقه ای که می خواهید در آن، ساخت و ساز داشته باشید.
 •  نوع ضد یخ بتنی تهیه و خریداری شده
 • نوع سازه های بتنی اجرا شده
 • مسلح و غیر مسلح بودن سازه های بودن
 • نظر مهندس ناظر و کارشناس ساخت و ساز پروژه

روش مصرف ضد یخ بتن با مقدار و درصد ضد یخ بتنی مورد استفاده، ارتباط تنگاتنگی را دارد. همچنین میزان ضد یخ بتنی مصرفی (البته به شکل احتمالی) در سیمان ها و ملات های بتنی، عبارتند از:

 • دمای مربوط به محیط صفر تا ۵ درجه سانتیگراد با سیمان ۳۰۰ تا ۴۰۰ عیار: یک الی دو درصد ضد یخ بتن
 • دمای مربوط به محیط صفر تا منفی ۵ درجه سانتیگراد با سیمان ۳۰۰ تا ۴۰۰ عیار: ۱٫۵ الی ۲٫۵ درصد ضد یخ بتن
 • دمای مربوط به محیط منفی ۵ تا منفی ده درجه سانتیگراد با سیمان ۳۰۰ تا ۴۰۰ عیار: ۲ الی ۳٫۵ درصد ضد یخ بتن
 • دمای مربوط به محیط منفی ۱۰ تا منفی ۱۵ درجه سانتی گراد با سیمان ۳۰۰ تا ۴۰۰ عیار: ۳ الی ۵ درصد ضد یخ بتن

برای مثال شما می توانید به سیمان ۴۰۰ عیار خود در دمای صفر درجه سانتی گراد، حدود ۱ درصد وزن سیمان، از ضد یخ بتن استفاده نمایید. همچنین در دمای منفی ۱۵ درجه سانتیگراد برای سیمان ۳۰۰ عیار خود، تا ۵ درصد سیمان، به ضد یخ بتن نیاز خواهید داشت. لازم به یادآوری می باشد که استفاده درصد بالای ضد یخ بتنی در ملات های سیمانی، سبب گیرش آنی در ملات می شود. همچنین استفاده از درصد پایین ضد یخ مذکور در ملات های بتنی، می تواند اختلاطی را در حالت بتن به وجود آورد.

آیتم های موثر بر میزان مصرف ضد یخ بتن

اگر شما نیز به دنبال آشنایی با صحیح ترین راه و  روش مصرف ضد یخ بتن هستید، می توانید به یک سری از حساس ترین آیتم ها در حین استفاده از ضدیخ بتن، توجه لازم را داشته باشید. شما نیز می توانید با رعایت برخی از نکات، صحیح ترین و درست ترین روش مصرف ضد یخ بتن را، مورد اجرا قرار دهید. مهمترین مولفه ها و آیتم های موثر در حین مصرف ضد یخ بتن، عبارتند از:

 • به دمای هوا توجه لازم را داشته باشید: شما بایستی قبل از استفاده از ضد یخ مدنظرتان در ملات های بتنی، دمای هوا را اندازه گیری نموده و سپس با در نظر گرفتن عیار سیمان خود، به مقدار و میزان صحیح از ضد یخ بتن، استفاده کنید.
 • پیشنهاد می کنیم که ضد یخ های بتنی حاوی کلر را، در سازه هایی که تماس مستقیمی را با آب و خاک دارند، مورد استفاده قرار ندهید. چرا که یون کلر در صورتی که رطوبت لازم را داشته باشد، به سرعت سبب خوردگی در فلزات و میلگردهای سازه ی بتنی می شود.
 • حتما قبل از شروع شدن فصل سرما و یخ بستن ملات های بتنی خود، از ضد یخ بتن استفاده نمایید تا مقاومت و دوام سازه ی بتنی افزایش یابد.
 • به تمام استانداردهای تدوین شده در حین مصرف و استفاده از ضد یخ بتنی، توجه لازم را داشته باشید.
 • در حین مصرف ضد یخ بتنی مورد نظر خود، به نکات ایمنی توجه ویژه ای را داشته باشید و از کارگران خود بخواهید که از ماسک، عینک و دستکش استفاده کنند.
 • پیشنهاد می شود که تمام مراحل مربوط به مخلوط کردن ضد یخ بتن و ملات سیمانی را، در یک فضای باز انجام دهید.

روش های مصرف ضد یخ بتن

روش مصرف ضد یخ بتن بسیار متعدد می باشد و کارفرمایان می توانند با توجه به شرایط پروژه و سازه ی بتنی خود، یکی از مناسب ترین روش مصرف ضد یخ بتن را، در اولویت های خود قرار دهند. برای بررسی تخصصی تر طریقه مصرف ضد یخ بتن میتونید به مقاله ضد یخ بتن چیست سایت کپکوکالا مراجعه فرمایید.

مهمترین روش های مربوط به استفاده و مصرف ضد یخ بتن، عبارتند از:

 • مصرف ضد یخ در طی فرایند تولید بتن
 • مصرف ضدیخ در کامیون های حمل بتن
 • کارگاه تولید بتن

مصرف ضد یخ در طی فرایند تولید بتن

روش مذکور زیاد مرسوم نبوده ولی با این حال مقداری از ضد یخ یاد شده در حین تولید بتن، به آن اضافه می شود.

مصرف ضدیخ در کامیون های حمل بتن

اگر روش مصرف ضد یخ بتن در کامیون های حمل بتن را انتخاب کرده اید، می توانید از راننده های کامیون تولید کننده بتن بخواهید تا ملات را، در دورهای تند به مدت طولانی بچرخاند تا ضد یخ به شکل یکسان و یکنواخت در بتن مخلوط شود.

کارگاه تولید بتن

یکی از بهترین روش های مصرف ضد یخ بتن را، اضافه کردن ماده ی شیمیایی مذکور در کارگاه های تولید بتن شکل داده است. در نظر داشته باشید که روش مذکور، یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های مصرف ضد یخ بتن می باشد.

روش مصرف ضد یخ بتن برند رامکا 

روش مصرف ضد یخ بتن برند رامکا، یکی از مهمترین سوال هایی می باشد که ذهن بسیاری از افراد را، به سوی خود مشغول کرده است. برای استفاده از ضد یخ برند رامکا، می توانید ضد یخ بتن مذکور را با مقداری آب رقیق نموده و سپس به ملات سیمانی خود اضافه نمایید. یکی از مهمترین مواردی که در روش مصرف ضد یخ بتن برند رامکا وجود دارد، عدم استفاده از ضد یخ یاد شده در سازه های بتنی دارای میلگرد می باشد. همچنین ضد یخ بتنی یاد شده یکی از بهترین ضد یخ ها برای هوای یخبندان و سرد به شمار می آید.

روش مصرف ضد یخ بتن برند اسکیمو

اگر همچنان به دنبال آشنایی با بهترین روش مصرف ضد یخ بتن هستید، می توانید با نحوه ی مصرف ضد یخ بتن برند اسکیمو، آشنا شوید. روش مصرف ضد یخ بتن برند اسکیمو، بدین شکل می باشد که شما می توانید در دماهای منفی ۱۵ درجه سانتیگراد، به ازای هر متر مکعب، حدود ۲ کیلوگرم از ضد یخ مذکور را مورد استفاده قرار دهید. قیمت مربوط به ضد یخ بتنی برند اسکیمو بسیار مناسب بوده و شما می توانید به راحتی ضد یخ یاد شده را، تهیه نمایید.

روش مصرف ضد یخ بتن برند آلپاین 

جهت آشنایی با روش مصرف ضد یخ بتن برند آلپاین، می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. همچنین در نظر داشته باشید که ضد یخ یاد شده مناسب برای سازه هایی می باشد که هیچ گونه فلزی در ساخت آن، استفاده نشود. لازم به ذکر می باشد که شما می توانید ۳ کیلوگرم از ضد یخ برند یاد شده را می توانید به صد کیلوگرم سیمان، اضافه نمایید. روش مصرف ضد یخ بتن برند آلپاین بسیار ساده بوده و بایستی به نکات ایمنی در حین افزودن آن به ملات بتنی، توجه لازم را داشته باشید. گیرش و میزان مقاومت مربوط به ضد یخ آلپاین بتنی، واقعا بی نظیر می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سرزمین عمران | دانستنی های علم عمران